نمایشگاه تجسمی

مجموعه‌ای از عکس‌های مهدی منصوری در نمایشگاهی با عنوان «مادام باترفلای» به‌نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گالری «گلستان»، منصوری در این نمایشگاه ۱۶ قطعه عکس در ابعاد ۸۵×۶۰ سانتی‌متر را به‌نمایش خواهد گذاشت.

او در ارائه این آثار سعی کرده فضای کلاسیک را به مخاطب القا کند. در همین راستا برای آثارش قاب‌های کلاسیک طلایی رنگی را برگزیده که یادآور آثار فرانسیس بیکن، نقاش قرن بیستم، است. این عکس‌ها که برگرفته از اپرای «مادام باترفلای» اثر «پوچینی» آهنگساز ایتالیایی است، روی زندگی، آگاهی و مرگ تمرکز دارند.

منصوری در سومین نمایش انفرادی‌اش، فتوکلاژهایی را ارائه خواهد داد که با محوریت موضوعاتی درباره زندگی انسان معاصر کار شده و برای بیان مفهوم مورد نظرش از چهره‌های معروف استفاده کرده و به نوعی روند زندگی زنان را گام به گام به‌نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه به‌جز دو عکس با نام‌های «تولد» و «آگاهی»، بقیه‌ی آثار با تکنیک انعکاس ثبت شده است. در این آثار هنرمند از آینه‌های شکسته بهره گرفته و از انعکاس تصویر مورد نظرش در آینه عکاسی کرده است.

مهدی منصوری عضو انجمن عکاسان ایران است و از سال ۸۲ تا ۸۶ روی طراحی عکاسی متمرکز بوده است. او حضور در ۱۵ نمایشگاه گروهی و دو نمایشگاه انفرادی را در کارنامه هنری خود دارد. «مادام باترفلای» سومین نمایشگاه انفرادی او است.

این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «گلستان» به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع خبر : سایت
ایسنا