گالری گلستان میزبان فتوکلاژهایی متفاوت خواهد بود؛ آثاری که ردی از فرانسیس بیکن، پوچینی و نقش آفرینی لیلی گلستان و الناز شاکردوست آنها را خاص می کند.

مادام باتر فلای در گالری گلستان / عکس‌هایی با حضور فرانسیس بیکن، پوچینی،لیلی گلستان، الناز شاکردوست

به گزارش هنرآنلاین، جمعه نوزدهم شهریورماه جاری عکس‌های “مادام باتر فلای” آثار مهدی منصوری در گالری گلستان به تماشا درمی‌آیند.

مهدی منصوری در این نمایشگاه 16 قطعه عکس در ابعاد 85 در 60 سانتی متر را به نمایش خواهد گذاشت. او در ارائه این آثار سعی داشته فضای کلاسیک را به مخاطب القا کند در همین راستا وی برای آثارش قاب های کلاسیک طلایی رنگی را برگزیده که یادآورآثار فرانسیس بیکن نقاش معروف قرن بیستم است. این عکس‌ها که برگرفته از اپرای “مادام باتر فلای” پوچینی آهنگساز ایتالیایی است، برروی زندگی ، آگاهی و مرگ تمرکز دارد.

منصوری در سومین نمایش انفرادی‌اش، فتو کلاژهایی را ارائه خواهد داد که با محوریت موضوعاتی در رابطه با زندگی انسان معاصر کار شده و برای بیان مفهوم مورد نظرش از چهره های معروفی چون لیلی گلستان، الناز شاکردوست و … استفاده کرده و به نوعی روند زندگی زنان را گام به گام به نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه به غیر از دو عکس با نام‌های “تولد” و “آگاهی” مابقی آثار با تکنیک انعکاس ثبت شده است. در این آثار هنرمند از آینه های شکسته شده بهره گرفته و از انعکاس تصویر موردنظرش در آینه عکاسی کرده است.

مهدی منصوری عضو انجمن عکاسان ایران است و از سال 82 تا 86 بر روی طراحی عکاسی متمرکز بوده است. وی حضور در پانزده نمایشگاه گروهی و دو نمایشگاه انفرادی را در کارنامه هنری خود دارد. “مادام باترفلای” سومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

این نمایشگاه تا چهارشنبه 24 شهریور در گالری گلستان دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه ساعات 16 تا 20 در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 دیدن نمایند.

منبع خبر : سایت هنر آنلاین